środa, 8 czerwca 2011

Java-Szkoły i kurs 6.001 (MIT)

Jakiś czas temu przeczytałem wpis Joel'a Spolsky'ego n/t "Java-Szkół". Tych, którzy chcą zapoznać się z wpisem odsyłam do oryginału [polskie tłumaczenie]. Blogosfera zawrzała - komentarze pod każdym z wpisów, wpisy typu "What if I went to a Java school, Joel?". Ale nie o tym wpis, nie będę (przynajmniej teraz) polemizował ze zdaniem Spolsky'ego.

Joel wychwala za to kurs 6.001 Structure and Interpretation of Computer Programs
This course introduces students to the principles of computation. Upon completion of 6.001, students should be able to explain and apply the basic methods from programming languages to analyze computational systems, and to generate computational solutions to abstract problems. Substantial weekly programming assignments are an integral part of the course. This course is worth 4 Engineering Design Points.
Kurs chociaż bardzo stary (pierwsze wydanie podręcznika - 1985) jest bardzo ciekawy i warty obejrzenia. Tak, obejrzenia. Dostępne są nagrania wideo całego kursu prowadzonego przez twórców języka Scheme Guy'a L. Steele'aGerald'a Jay Sussman'a. Co prawda sam Scheme nie jest dzisiaj szeroko używany, ale coraz popularniejszy staje się inny dialekt Lisp-a - Clojure (sam dzięki 6.001 zainteresowałem się Lispem i Clojure właśnie).
Download:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz